ברדיאנסק

Berdyansk

ברדיאנסק, עיר דרומית מחוממת על ידי השמש ונמצאת בין המים התכולים, נקראת פנינה של הים אזוב. אתר נופש זה, הידוע בחופיה, האקלים שלו, בוץ הריפוי, הוא בין המפורסמים ביותר בדרום אוקראינה, ואת התכונות שלו להפוך אותו למקום אידיאלי עבור הרפיה. ההיסטוריה של העיר החלה בשנת 1827, כאשר בפקודתו של שליט האזור הדרומי, ארל וורונטסוב, החלה בניית נמל במפרץ ברדיאנסק. לדעתו, המקום הזה היה מושלם עבור נמל, אשר האימפריה הרוסית צריכה לייצא חיטה. סמוך לאתר הבנייה של הנמל הופיע יישוב קטן, המציין את תחילת ההיסטוריה של העיר.

קובלבו

Koblevo

אתר הנופש קובלבו ממוקם על חוף הים השחור של אזור ניקולייב, במרחק של 4 ק”מ מן הכביש המהיר אודסה – ניקולייב (50 ק”מ מאודסה, 80 ק”מ ממיקולייב). והוא משלב כ 60 בתי עלייה ומרכזי בילוי ברמה שונים של נוחות, נמתח על רצועת של 6 ק”מ לאורך החוף, עם אפשרות לקבל 15-17,000 מבקרים בו זמנית. אין מגורים פרטיים, מגורים או מגזרים תעשייתיים באזור הנופש קובלבו. קובלבו הוא אזור הנופש הגדול ביותר והפופולרי ביותר על חוף מיקולייב של הים השחור. ממוקם ישנם כמאה בתי הבראה, אשר מסוגלים לספק את הטעמים המגוונים ביותר ואת הדרישות של האורחים שלהם.

זטוקה

Zatoka

זטוקה נופש ממוקם במקום מדהים, ייחודי של אוקראינה. זהו ליטוש חולית המשתרעת על פני 20 ק”מ, נשטף על ידי המים המלוחים של הים השחור. זה המקום שבו דייגים יכולים להיות נושך ממש טוב! פיקיפרצ’ים, גובי, דג שטוח, ברבור – וכל אלה נמצאים רק בזטוקה. זטוקה הוא אתר נופש אקלימי עם חופים מרהיבים. ים שחור שזוף כי תיירים מגיעים לכאן, מתחמם בחול הקטיפה, ניתן למצוא רק קרלובי וארי. הבוקר המלטף ורוח הערב מעניקים לפינה הזאת את האדמה את הנועם והנוחות.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.